Aktualności Wydziałowe

Cykl wykładów eksperckich organizowanych w ramach ICT Polska Centralna Klaster

 
 
 

klaster


Serdecznie zapraszamy na Cykl wykładów eksperckich organizowanych w ramach ICT Polska Centralna Klaster - porozumienia obejmującego 24 podmioty: przedsiębiorstwa branży informatycznej i telekomunikacyjnej, jednostki otoczenia biznesu oraz Politechnikę Łódzką, która pełni rolę koordynatora Klastra.

Pierwszy sezon wykładów realizowanych w semestrze letnim to 11 prelekcji, zaplanowanych w okresie od 16 marca do 9 czerwca. Wykłady będą prowadzone przez przedstawicieli przedsiębiorstw z Klastra, w Centrum Technologii Informatycznych PŁ (CTI, budynek B19, ul. Wólczańska 217/223) w środy od godziny 15.00.

Przez 90 minut wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładów na temat technologii i środowisk wykorzystywanych przez największych pracodawców branży ICT w regionie łódzkim, popartych przykładami praktycznych zastosowań. Wykłady poprowadzą specjaliści z firm, którzy na co dzień wykorzystują dane zagadnienia w swojej pracy. Po każdym wykładzie przewidziana jest sesja pytań i czas na dyskusję.

Najbliższy, wykład „“Augmented Reality in Sevice Level Management applications”, Transition Technologies - Michał Neufeld. Odbędzie się 6 kwietnia. Wszystkie wykłady będą miały charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy szczególnie studentów!

Harmonogram wykładów:

16 marca „Ewolucja/rewolucja w Google w 2016 – techniczne aspekty SEO”, Makolab - Piotr Goetzen.

23 marca „Komu potrzebny jest JavaScript – czyli frontend od kuchni”, GFT - Piotr Leszczyński, Rafał Warzycha.
6 kwietnia “Augmented Reality in Sevice Level Management applications”, Transition Technologies - Michał Neufeld.
13 kwietnia „Czysty kod, czyli wykład o podstawach tworzenia dobrego, czytelnego kodu, łatwego w testowaniu i analizowaniu oraz dlaczego warto”, Cybercom Poland - Michał Marcinkowski.
20 kwietnia „O co oprzeć model ITSM , ITIL czy LEAN?”, Infosys BPO Poland - Michał Grabarz.
27 kwietnia „Nowy stos technologiczny aplikacji Enterprise - AngularJS + REST”, Comarch - Marcin Piekarski.
11 maja „Erlang – co, po co, dlaczego?”, Ericpol - Karol Kołodziejczyk.
18 maja „Edit&Pray, czyli jak postępować z kodem legacy”, CERI International - Szymon Rachański, Damian Sińczak.
1 czerwca „Omówienie Systemów Zarządzania Treścią klasy Enterprise (Enterprise CMS) na przykładach wdrożeń”, Inovatica - Marek Szymański, Bogumił Zięba.
8 czerwca „Zostań Jhipsterem, prototypowanie aplikacji Spring Boot + AngularJS”, Accenture - Marek Papis.
15 czerwca "Storage & Backup concepts and their importance on business continuity”, Fujitsu Technology Solutions - Michał Muzyka.

Więcej informacji na www.ictcluster.pl