Aktualności Wydziałowe

Gry zawładną Łodzią po raz dziewiąty!

 
 
Obraz Ewa Szkudlarek
Gry zawładną Łodzią po raz dziewiąty!
Napisane przez: Ewa Szkudlarek ( wtorek, 18 kwiecień 2017, 10:43 )
 
Rusza kolejna edycja konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych (ZTGK) organizowana przez Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. W tym roku na uczestników czeka wiele niespodzianek.
 
- Konkurs z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród młodych twórców gier. Staramy się sprostać ich oczekiwaniom poprzez ciągłe rozwijanie formuły ZTGK. W tym roku mamy aż 4 nowe konkurencje, co łącznie daje 6 ścieżek tematycznych - mówi dr hab. inż. Adam Wojciechowski.
 
Sędziowie z branży gier komputerowych będą oceniać projekty uczestników realizowane w oparciu o gotowy silnik lub framework oraz w wersji przeznaczonej dla urządzeń mobilnych. Jedną z nowości jest kategoria aplikacji stosujących technologie wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Uniwersytet Łódzki także angażują się w to wydarzenie poprzez uruchomienie dwóch dodatkowych ścieżek konkursowych.
 
- W tym roku finały ZTGK odbędą się w dwa ostatnie dni czerwca. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Łodzi, gdzie oprócz konkursu będzie miała miejsce konferencja CGI (Conference on Game Innovations). Taką ilość atrakcji ciężko byłoby zmieścić w jeden dzień - opowiada dr hab. inż. Piotr Napieralski.
 
- Zgłoszenia przyjmowane są od 1 maja. Konkurs jest kierowany do wszystkich uczniów i studentów z całego świata. Młodzież wielokrotnie zaskakiwała nas bardzo pozytywnie. Liczymy, że teraz też tak będzie - dodaje Adam Wojciechowski.