Aktualności Wydziałowe

Dzień Liczby π w Politechnice Łódzkiej

 
 
Picture of Ewa Szkudlarek
Dzień Liczby π w Politechnice Łódzkiej
by Ewa Szkudlarek - Thursday, 7 February 2019, 6:25 PM
 

Zapraszamy serdecznie na wspólne świętowanie Dnia Liczby π w Politechnice Łódzkiej. Chcemy pobić rekord Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha z osób tworzących rozwinięcie liczby π.

Z okazji tego święta nasza uczelnia przygotowała różnorodne zajęcia – pokazy kół naukowych, warsztaty i wykłady, nie tylko o naszej ulubionej liczbie, ale też obrazujące zainteresowania naukowe studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej. Będą studenckie wynalazki, wybuchowe doświadczenia i nowoczesne technologie. Chcemy w ten sposób przybliżyć uczelnię młodzieży szkolnej, pokazać Politechnikę od środka i zachęcić do rozwijania zainteresowań naukami ścisłymi oraz technicznymi.

Próba bicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha z rozszerzeniem liczby π będzie kulminacyjnym punktem Święta π na PŁ. Do tego potrzebni będą wszyscy obecni – ustawiamy ludzi trzymających cyfry z rozszerzenia liczby π w jednolity łańcuch. Aby pobić rekord musimy zgromadzić 700 osób! Będzie świetna zabawa, pamiątkowe zdjęcia oraz dyplomy i upominki za uczestnictwo w próbie pobicia rekordu Guinnessa!

Zapraszamy 14 marca 2019 r. grupy zorganizowane  (szkoły ponadgimnazjalne, pojedyncze klasy) oraz wszystkie osoby indywidualne, ceniące sobie huczne świętowanie Dnia Liczby π!

Pokazy i wykłady odbywać się będą w godzinach 8.30 – 12.30 w Instytucie Fizyki PŁ.

UWAGA! Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba się wcześniej zapisać!

 

Attached files