Aktualności Wydziałowe

Finał 11 edycji konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

 
 
 

W dniach 27-28 czerwca 2019 roku w hali EXPO w Łodzi odbył się finał 11 edycji ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, organizowanego przez Wydział FTIMS Politechniki Łódzkiej.

Konkurs ZTGK to unikatowe w Polsce forum łączące wykładowców, studentów, uczniów szkół oraz firmy i instytucje związane z branżą gier komputerowych oraz przemysłem kreatywnym.

Tegoroczna edycja konkursu obejmowała sześć ścieżek tematycznych:
Game Design
Game Development
Mobile Games
Virtual Environment
Game Graphics Concept
Show Your Project

Nad ścieżkami dotyczącymi gier oraz rzeczywistości wirtualnej, tak jak w minionych latach, opiekę sprawował Instytut Informatyki Wydziału FTIMS PŁ. Ścieżka Game Graphics Concept organizowana jest przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Wydarzeniu towarzyszyły dwie konferencje naukowe: Conference On Game Innovations oraz konferencja TEWI (Technologia Edukacja Wiedza Innowacja) obejmujące tematykę programu sektorowego GAMEINN NCBiR, wspierające wymianę doświadczeń między ośrodkami naukowymi a przemysłem.

Konkursowi towarzyszyła także II edycja hakatonu Machine Learning Challenge, skupiającego się wokół dziedziny sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz analizy obrazów i danych. 

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym był konkurs IoT organizowany przez Instytut Informatyki PŁ. W ramach konkursu studenci tworzyli projekty w szeroko rozumianym Internecie Rzeczy. Tematyka projektów inspirowana jest przez firmy z branży ICT.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!
Pozostałym dziękujemy za zgłoszenia i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną, 12 edycję konkursu ZTGK :)