Aktualności Wydziałowe

Nasi studenci wygrali międzynarodowy turniej GPT-3 Deep Learning Labs Hackathon

 
 
 

oompa loompas

Z wielką przyjemnością informujemy, że zespół Oompa Loompas, składający się z obecnych i byłych studentów naszego Wydziału oraz Wydziału WEEIA, działających w Sekcji Sztucznej Inteligencji Studenckiego Koła Naukowego KINo, wygrał drugą edycję prestiżowego hackathonu pod nazwą "GPT-3 Deep Learning Labs Hackathon", który odbył się w dniach 17-18 kwietnia 2021 roku.


Hackathon ten został zorganizowany przez firmę inwestycyjną Nextgrid, która zajmuje się wspieraniem innowacyjnych przedsięwzięć wykorzystujących sztuczną inteligencję, wraz z OpenAI - jednym z czołowych laboratoriów badawczych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji. Celem wydarzenia było stworzenie innowacyjnego narzędzia z zakresu sztucznej inteligencji opartego na GPT-3 - obecnie najbardziej zaawansowanego modelu języka naturalnego wykorzystującego głębokie uczenie.

Zespół Oompa Loompas, w składzie: Adrian Zjawiński, Łukasz Zalewski, Kacper Włodarczyk i Adrian Zieliński, zdobył pierwsze miejsce, zaprezentowawszy projekt "Enhancing Digital Gardens with GPT-3". Stworzone przez nich narzędzie pozwala grupować tematycznie i porównywać różnego rodzaju dokumenty, od prostych notatek aż po złożone artykuły naukowe, wyłącznie na podstawie ich treści, tworząc odpowiednie podsumowania i porównania w postaci tekstu napisanego w języku naturalnym, które następnie prezentowane są użytkownikowi, a także wizualizować wykryte powiązania pomiędzy dokumentami w postaci grafu.

Serdeczne gratulacje!