Aktualności Wydziałowe

Kolejne wyróżnienie dla dr. Krzysztofa Guzka

 
 
Picture of Ewa Szkudlarek
Kolejne wyróżnienie dla dr. Krzysztofa Guzka
by Ewa Szkudlarek - Wednesday, 17 November 2021, 8:50 PM
 

Z przyjemnością informujemy, że dr inż. Krzysztof Guzek z Instytutu Informatyki otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w XXII edycji Konkursu na najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim, za rozprawę doktorską zatytułowaną „Projekt generatywnego systemu dynamicznej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej". 

Nagroda Marszałka


W uzasadnieniu czytamy: Przedmiotem rozprawy jest kompleksowo opracowany projekt nowej identyfikacji wizualnej dla Politechniki Łódzkiej, bazujący na mechanizmach generatywnych, u podstaw których znajduje się algorytm działający w oparciu o stworzony przez autora system reguł estetycznych. Autorowi udało się wykazać ogromny potencjał możliwości oferowanych przez nowe media w obszarze sztuk wizualnych. Rozprawa stanowi oryginalne i niezwykle innowacyjne dokonanie artystyczne, wnosząc istotny wkład w rozwój reprezentowanej dyscypliny artystycznej.

 

 

 

 

Dr inż. Krzysztof Guzek jest absolwentem i wykładowcą Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej, który prowadzi również zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jego zainteresowania naukowe sytuują się na styku informatyki i sztuki. Nagrodzona rozprawa została obroniona z wyróżnieniem w 2020 r. w łódzkiej ASP. Promotorem pracy jest prof. Lesław Miśkiewicz.

Przypominamy, że to nie pierwszy raz, kiedy praca została doceniona przez ekspertów - niedawno informowaliśmy        o wyróżnieniu projektu na tegorocznym Peru Design Biennial.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!

 

 

Attached files