14. odsłona konkursu "W Świecie matematyki"

Już wkrótce uczniowie szkół średnich z województwa łódzkiego będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z matematyki na Politechnice Łódzkiej.

Organizatorami XIV Wojewódzkiego Konkursu "W Świecie matematyki" im. prof. Jerzego Krysickiego są Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej oraz Koło Naukowe Matematyków PŁ. Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego. Uczestnicy pozostają wytypowani przez nauczycieli oraz dyrekcję placówki.

Wydarzenie odbędzie się 10 marca 2023 r. na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Pierwszy etap polega na rozwiązaniu testu matematycznego wielokrotnego wyboru w ciągu 120 minut. Do kolejnej (finałowej) części zakwalifikuje się 20 uczestników z najlepszymi wynikami. Składa się ona z trzech zadań z programu szkoły średniej oraz dwóch problemów matematycznych wykraczających poza ten zakres - ich celem jest sprawdzenia przygotowania uczestników do przyswajania i operowania nowymi pojęciami matematycznymi.

Wyniki po II etapie konkursu zostaną ogłoszone 17 marca, o godz. 16.00 na stronie www.im.p.lodz.pl w zakładce „konkursy” (konkurs „W Świecie Matematyki”). Wydarzeniu będą towarzyszyć referaty popularyzujące matematykę stosowaną. Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu jest przewidziane na 31 marca 2023 r.