Kolejne spotkanie z cyklu Zawód Naukowiec

Już 2 marca zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Zawód Naukowiec!

Spotkania z cyklu Zawód Naukowiec skierowane są do młodzieży powyżej 13 roku życia i osób dorosłych. Uczestnicy mają okazję poznać osiągnięcia pracowników i studentów PŁ. Szkoły (klasy) mogą także uczestniczyć w spotkaniach w ramach zajęć z doradztwa zawodowego (Instytut Matematyki wystawia odpowiednie certyfikaty). Podczas każdej odsłony wydarzenia naukowcy z PŁ opowiadają o swojej pracy w sposób przystępny i zrozumiały, a także pokazują do jakich zmian przyczyniają się ich odkrycia.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 2 marca o godzinie 11:00 i skupiać się  Tym razem o swojej pasji do nauki opowiedzą:

• dr Andrzej Foder - doktor sztuki, absolwent ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Projektant ubioru. Współpracował z największymi polskimi firmami odzieżowymi m in. Próchnik S.A., Wólczanka S.A., Vistula Group, Moda Polska, Aryton, Modesta, PAWO. Uznany przez magazyn Moda Męska za jednego z czterech projektantów dekady 1998-2008, kształtujących ubiór polskich mężczyzn. Wyróżniony w 2012 roku Honorową Złotą Nitką. Juror w konkursach: Złota Nitka, Fashion Designer Awards. Członek Rady Programowej Designer Avenue – Fashion Week Poland – Fashionphilosophy. Wykładowca projektowania ubioru, adiunkt na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów w Politechnice Łódzkiej.
  • Maria Zatylna - studentka III roku Wzornictwa na specjalności Projektowanie ubioru. Interesuje się m.in. muzyką, modą, tańcem i grami komputerowymi. Oprócz studiowania pomaga przy projektowaniu ubrań do GTA RP oraz pracuje w kawiarni jako baristka.
  • Michał Galiński i Miłosz Kawczyński to studenci Informatyki stosowanej na Wydziale FTIMS oraz przewodniczący Sekcji Twórców Gier. Podczas wykładu pokażą i udowodnią, że naprawdę każdy może zostać twórcą gry komputerowej. Kierowana przez panów Miłosza i Michała Digital Night Studio – Sekcja Twórców Gier – nie jest zwyczajnym zgromadzeniem studentów. To przestrzeń pełna kreatywności i pasji, w której nowoczesne technologie spotykają się z rozrywką. Działając na Wydziale FTIMS, jako część Koła Informatycznego Niepokoju, Sekcja zrzesza pasjonatów zainteresowanych tworzeniem wirtualnych światów. Regularne wykłady i spotkania z profesjonalistami z branży łączą się tutaj z aspektem praktycznym – tworzeniem gier, ich wspólną ewaluacją i udoskonalaniem.

Wydarzenie odbędzie się 2 marca (sobota) o godzinie 11:00 w Instytucie Matematyki Wydziału FTIMS PŁ - kampus B, budynek B9 (lodex), aula F10. Zapisy - imienne zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu - prosimy przesyłać do pani dr Anny Olek na adres anna.olek@p.lodz.pl.