Konkurs Programowania Aplikacji Mobilnych - Mobile 2022

31 stycznia 2022 r. odbył się finał Konkursu Programowania Aplikacji Mobilnych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 110 uczestników – studentów kierunków Informatyka Stosowana oraz Information Technology, w tym studenci z Portugalii, przebywający w PŁ w ramach wymiany zagranicznej. W sumie zgłoszono aż 45 projektów.

Celem konkursu było stworzenie aplikacji wspomagających sportowy tryb życia. W dobie pandemii i częstych lockdownów byliśmy zmuszeni do pozostawania w domu, co nie sprzyjało aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia i niski poziom aktywności fizycznej mają negatywny wpływ na nasze zdrowie, a także samopoczucie. Zaprojektowane aplikacje mobilne miały wspomóc zachowanie zdrowia w tym trudnym okresie. Stworzone aplikacje zostały wstępnie ocenione przez prowadzących zajęcia – mgr. inż. Jakuba Walczaka i dr. hab. inż. Piotra Napieralskiego.

Do ścisłego finału zakwalifikowanych zostało 10 zespołów:

• Fit2Gether – Mateusz Roszkowski, Kacper Wiśniewski, Hanna Kraska
  • FitMit – Filip  Michalski, Damian Wasilewski, Michał Tosik
  • GymCity – Dominik  Czerwoniuk, Maciej Kopa, Mateusz Owczarek, Lidia Opala
  • HEROLADDER – Jakub Czarnecki, Michał Dzieciuchowicz, Oskar Kurczewski
  • StepMaster – Bartosz Durys, Szymon Klewicki
  • Runnero – Jakub Bugara, Adrian Wojtasik, Marcin Muszyński
  • FIT VEIN – Łukasz Janiszewski, Jakub Muszyński
  • TOGETHERLY – Marcin Gadziński, Filip Grzechnik, Michał Piotrowski
  • Do It Everywhere – Grzegorz Kucharski, Bartosz Pietrzyba
  • SHAPERUSH – Michał Augustyniak, Łukasz Rembowski, Wojciech Krasnowski, Maria Golińska
Konkurs Programowania Aplikacji Mobilnych - Laureaci i Jurorzy

Finałowe aplikacje zostały ocenione przez jury, składające się zarówno z osób z wiedzą techniczną i biznesową, jak
i tych, które oceniły przydatność społeczną i praktyczną aplikacji. Sponsorem części technologicznej została firma BinarApps,
a aplikacje oceniał Adam Przymusiała – prezes zarządu firmy. Część praktyczną oceniali trenerzy personalni fitness – Weronika Muzyka oraz Rafał Jankiewicz.

Konkurs został objęty patronatem Dziekana Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, dr hab. inż. Adama Wojciechowskiego, prof. uczelni.