Naukowcy z Wydziału FTIMS w gronie laureatów konkursu Rektora PŁ

W czwartek, 23 września, nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu JM Rektora PŁ na najlepiej opracowany opis wpływu na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki w III kryterium ewaluacji dyscypliny naukowej. Laureatów wyłoniono spośród 24 zgłoszeń.

Z przyjemnością informujemy, że 3. miejsce w konkursie zajął zespół z Instytutu Informatyki Wydziału FTIMS w składzie: dr hab. inż. Piotr Napieralski, prof. uczelni – lider zespołu, dr hab. sztuki inż. Rafał Szrajber, dr hab. inż. Adam Wojciechowski, prof. uczelni za opis wpływu: Przywracanie, ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego z zastosowaniem innowacyjnych technologii 3D, AR i stereoskopii.

Konkurs i wydarzenie było koordynowane przez Dział Rozwoju Uczelni, w ramach zadania 3.2. Wsparcie realizacji III misji uczelni z budżetu zadaniowego PŁ.