Nominacja profesorska dla Dziekana Wydziału FTIMS

Prof. dr hab. inż. Adam Wojciechowski otrzymał tytuł profesora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja.

Prof. Wojciechowski jest Absolwentem Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej i pozostaje z nim związany zawodowo od momentu ukończenia studiów. Prowadzi badania z zakresu sztucznej inteligencji w Zespole Grafiki i Wizji Komputerowej oraz Zespole Analizy Danych i Interakcji Człowiek-Komputer w Instytucie Informatyki Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej. W swoich badaniach koncentruje się na tym, aby prowadzone przez niego prace były przydatne społecznie i biznesowo.

Współtworzył pierwszą w Polsce specjalność związaną z technologiami gier komputerowych, a także od samego początku koordynuje konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Pełni m.in. funkcję Przewodniczącego Rektorskiego Zespołu ds. rozwoju Sztucznej Inteligencji, jest członkiem Rady Dyscypliny ITiT oraz zastępcą przewodniczącego Rady ds. Stopni Naukowych.

Więcej informacji o nominacji prof. Wojciechowskiego można przeczytać na stronie Politechniki Łódzkiej oraz na stronie Życia Uczelni.