Operacja: Mikołajki

Od 6 lat Wydziałowa Rada Samorządu Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej przygotowuje Operację: Mikołajki i tym samym umożliwia społeczności naszego Wydziału dotarcie z pomocą do najbardziej potrzebujących.

W poprzednim roku w ramach wydarzenia udało się wspomóc rodzinę Pani Marii, która otrzymała opał na zimę, środki czystości i artykuły spożywcze, a także laptopa dla dzieci do celów edukacyjnych.

W ramach tegorocznej, szóstej już edycji Operacji: Mikołajki nasz WRS postanowił wyciągnąć dłoń do rodziny Pani Alicji. Pani Alicja mieszka wraz z 9-letnią córką Kasią. Aby zaspokoić podstawowe potrzeby zmuszona jest utrzymywać się z pomocy opieki społecznej. Pracę uniemożliwiła jej choroba – zespół ciśnień w obu nadgarstkach, a okres oczekiwania na rehabilitację nie napawa optymizmem. Mimo trudnych warunków, Pani Alicja wraz z Kasią starają się wieść życie pełne radości – bardzo się kochają, spędzają ze sobą dużo czasu, a w wolnych chwilach wspólnie bawią się i rysują. Pasją Kasi jest taniec.

W ramach wydarzenia WRS organizuje standy, które odbędą się w dniach 6-9 oraz 12-13 grudnia w budynku B9 (LODEX), gdzie będą zbierane:

• artykuły spożywcze
  • środki czystości
  • materiały szkolne

Zorganizowana została także zbiórka pieniężna, która pozwali  na sfinansowanie głównych potrzeb rodziny – pralki i pościeli- ale także odzieży, obuwia oraz naczyń.

Link do zbiórki:

Dodatkowo w ramach finału Operacji: Mikołajki, który odbędzie się 13 grudnia WRS FTIMS przygotował wiele atrakcji, takich jak:

• konkursy
  • gadżety
  • szkolenia
  • muzyka
  • kawa, herbata i ciastka
  • świąteczna atmosfera na Wydziale