Popularyzacja nauki dawniej i dziś

Jak zmieniało się podejście do upowszechniania wiedzy naukowej na przestrzeni wieków i dekad? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo na Blogu Politechniki Łódzkiej. Autorką wpisu jest dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, profesor w Instytucie Matematyki na naszym Wydziale.

W swoim artykule na Blogu PŁ prof. Szymańska-Dębowska przybliża nam, jak zmieniały się relacje między światem nauki a społeczeństwem począwszy od XVI wieku.
Autorka omawia historię oraz współczesność popularyzacji nauki. Ponadto charakteryzuje najnowsze formy popularyzowania, uwzględniające zróżnicowane bogactwo świata mediów.

Zapraszamy do lektury!

Zdjęcie uśmiechnietej prof. Katarzyny Szymańskiej-Dębowskiej w plenerze.

dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, prof. PŁ

Dyrektor Instytutu Matematyki, Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

Współorganizatorka nowego cyklu spotkań na PŁ "Zawód Naukowiec"