Społeczność Wydziału FTIMS na Immersion Festival

Immersion Festival to wydarzenie łączące świat kultury, technologii i biznesu. Tworzy je blisko 30 doświadczeń VR z całego świata. W festiwal zaangażowana była również społeczność Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

W dniach 11-13 grudnia w Warszawie odbył się Immersion Festival. Wydarzenie tworzyły nie tylko spotkania i pokazy, ale również pierwsza edycja Immersion Award! Nagrodę publiczności w konkursie zdobyli Aleksander Włodarczyk, Michał Domarecki, Dawid Piech, Mateusz Pietrzak. Ich projekt Blacksmith VR został stworzony w ramach przedmiotu Virtual Environment, a w czerwcu został nagrodzony podczas konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych w kategorii Virtual Environment.

Gra służy nie tylko rozrywce, ale również wsparciu procesów rehabilitacji i treningu kognitywnego. W grze wcielamy się w jedynego kowala w wiosce, który musi sprostać oczekiwaniom mieszkańców i realizować ich wszelakie zamówienia. Należy się spieszyć, bo klientów jest coraz więcej, ale trzeba też uważać by nie pomylić schematu przedmiotu podczas wykuwania. Przyszłość mieszkańców wioski w rękach gracza, więc młoty w dłoń, pokaż kowalu na co Cię stać!

W wydarzenie zaangażowany był również dr hab. inż. arch. Rafał Szrajber, który przybliżył Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych podczas spotkań poświęconych grom XR.

ia1
ia2