Społeczność Wydziału FTIMS na Olimpiadzie Informatycznej w Wieluniu

Studenci i pracownicy Wydziału FTIMS zaangażowali się w X Powiatowy Konkurs Informatyczny “EDUsukces inFORMATyki”.

19 marca w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu odbył się jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Informatyczny “EDUsukces inFORMATyki”. W wydarzenie zaangażowała się społeczność Instytutu Informatyki Wydziału FTIMS - dr inż. Michał Karbowańczyk, dr inż. Mateusz Smoliński, dr inż. Przemysław Nowak, który wygłosił wykład "Co dziś potrafi sztuczna inteligencja?" a także Michał Galiński i Miłosz Kawczyński z Digital Night Studio, sekcji twórców gier Koła Informatycznego Niepokoju KINo,  którzy pokazali, że "Każdy może tworzyć gry komputerowe!"

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przy okazji wydarzenia dr inż. Przemysław Nowak przybliżył słuchaczom Radia Ziemi Wieluńskiej zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją - link do rozmowy