Spotkanie sekcji AI Koła Informatycznego Niepokoju KINo

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online Sekcji Sztucznej Inteligencji Koła Informatycznego Niepokoju KINo.

Spotkanie "Wstęp do trenowania rozproszonego dużych modeli uczenia maszynowego" odbędzie się 13 maja o godzinie 18:15 za pośrednictwem Google Meet. Uczenie maszynowe to nie tylko projektowanie i implementacja modeli. Podczas treningu, modele używają wielkiej mocy obliczeniowej i olbrzymich ilości danych. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza w erze dużych modeli językowych (ang. Large Language Models – LLM), korzystanie z systemów rozproszonych staje się powszechną praktyką. Nacisk na szybki trening coraz większych modeli przyczynił się do rozwoju nowej dziedziny badań - na przekroju uczenia maszynowego, języków programowania i systemów komputerowych. Podczas tej prezentacji gość - Agnieszka Świetlik - przybliży  problemy, jakie spotykane są w tej dziedzinie, opowie o strukturze współcześnie używanych modeli i technikach do ich rozdzielania pomiędzy wiele współpracujących maszyn.

Agnieszka Świetlik to absolwentka Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskała zarówno tytuł licencjata, jak i magistra.

Rozpoczynała karierę od staży w firmach takich jak Google, Microsoft i Goldman Sachs, zdobywając cenne umiejętności w różnych dziedzinach informatyki. Następnie dołączyła do Improbable, gdzie specjalizowała się w programowaniu w C++ oraz projektowaniu wysoce wydajnych systemów rozproszonych.

Obecnie jest pracownikiem Google DeepMind w Londynie, gdzie zajmuje się implementacją kompilatorów do uczenia rozproszonego i tworzeniem narzędzi wspierających rozwój uczenia maszynowego.

Link do rozmowy wideo: https://meet.google.com/xqc-rwqp-gqi