Spotkanie z prof. Maciejem Dunajskim (University of Cambridge)

W ramach obchodów Dnia Liczby Pi, zapraszamy na seminarium profesora Macieja Dunajskiego - wykładowcy fizyki matematycznej na Uniwersytecie w Cambridge, absolwenta Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Prof. Dunajski współpracował z Rogerem Penrosem i Stephenem Hawkingiem. Zajmuje się on szeroko pojętą geometrią oraz teorią czarnych dziur. W trakcie spotkania zaprezentuje on swoją najnowszą książkę Geometry: A Very Short Introduction, w której opisuje zagadnienia geometrii począwszy od klasycznej geometrii euklidesowej, a kończąc na opisie czasoprzestrzeni w czarnych dziurach.

Spotkanie odbędzie się w piątek 11 marca o godz. 12:15 w Auli Major (sala 0.4) w budynku Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej (B14) przy ul. Wólczańskiej 217/221.

Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne, prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie https://fizyka.p.lodz.pl/pl/prof-dunajski-2022/.

Transmisja spotkania na żywo dostępna będzie za pomocą platformy Zoom. Kliknij tutaj aby dołączyć!
Należy wpisać kod dostępu
ftims.