Współpraca Wydziału FTIMS z firmą Harman

Pracownicy Wydziału FTIMS współprowadzili Harman Java Campus!

Współpraca Politechniki Łódzkiej z Klastra ICT umożliwia wiele interesujących projektów – jednym z nich było współprowadzenie Harman Java Campus w maju 2022 przez pracowników Wydziału FTIMS.

Wydarzenie trwało 3 miesiące i wstępnie zakwalifikowano do niego 10 uczestników.

Przez pierwszy miesiąc odbywały się intensywne szkolenia z języka programowania Java oraz bazujących na nim technologii. Program wydarzenia pokrywał się z zagadnieniami realizowanymi w ramach studiów podyplomowych – Nowoczesne aplikacje biznesowe Java/Jakarta EE. Kierunek ten już od 2014 roku jest okresowo weryfikowany przez firmy z klastra ICT pod kątem sposobu prowadzenia zajęć oraz aktualności tematyki i posiadają jego aktualną rekomendację zatwierdzoną przez Radę Klastra. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy przez 2 miesiące brali udział w projekcie dla jednego z klientów firmy Harman.

Z perspektywy czasu można ocenić projekt Harman Java Campus jako zakończony sukcesem. Wszyscy jego uczestnicy wyrazili wysokie zadowolenie z jego rezultatów. W firmie Harman na stałe pozostało łącznie 7 z 10 uczestników, a wynik przeprowadzonej wśród nich ankiety jest bardzo pozytywny. Na przyszłość pozwoli to jeszcze lepiej przygotować zakres tematyki szkolenia do potrzeb firmy.