Wspomnienie Kongresu Młodych Matematyków Polskich

Za nami 8. Kongres Młodych Matematyków Polskich, podczas którego uczniowie szkół średnich z całej Polski mogli rozwijać swoją pasję w akademickim wydaniu.

W dniach 22-25 września odbył się 8. Kongres Młodych Matematyków Polskich, którego jednym z głównych organizatorów był Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość nie tylko poznania uczelni i zdobycia nowych umiejętności, ale także wzięli udział w grze miejskiej „Ślepy Maks”, Nocy z Matematyką czy zwiedzaniu Centrum Nauki i Techniki EC1.

Kongres stał się miejscem spotkania ponad 300 uczniów szkół średnich z całej Polski. Byli to najzdolniejsi młodzi matematycy – wielu z nich to laureaci olimpiad i konkursów. Mogli oni wziąć udział w takich prelekcjach jak „Matematyka oraz filozofia wschodniego symbolu Yin-Yang”, „Kilka zadań, o których nie wiedzieliście, że o nich nie wiedzieliście”, „O paradoksach rachunku prawdopodobieństwa”, „O tym, jak Starożytni wykonywali sprawnie i poprawnie trysekcję kąta, kwadraturę koła i podwojenie sześcianu oraz dlaczego i od kiedy uważamy, że jest to niemożliwe”, „Peryferie matematyki” czy „O kwantowym dodawaniu”.

Wierzymy, że czas spędzony na naszej Uczelni okazał się owocny dla młodych matematyków i pomógł im rozbudzić jeszcze większą pasję do królowej nauk.