Wykładowcy z Wydziału FTIMS wśród najczęściej cytowanych na świecie!

W październiku wydawnictwo Elsevier udostępniło zaktualizowaną bazę najczęściej cytowanych na świecie autorów. Zawiera ona dwie listy rankingowe – pierwsza z nich skupia się wokół odwołań opublikowanych w 2021 roku. Druga zawiera przytoczenia w całym okresie kariery naukowej.

Wśród pracowników naszego Wydziału na liście najczęściej cytowanych w 2021 roku znaleźli się prof. Jacek Jachymski z Instytutu Matematyki, a także prof. Sergey Yakovlev z Instytut Informatyki.

W gronie naukowców, których publikacje są najczęściej przytaczane podczas całej kariery oprócz wspominanych wyżej wykładowców figuruje także prof. Włodzimierz Nakwaski z Instytutu Fizyki.

Pełna lista wyróżnionych pracowników Politechniki Łódzkiej dostępna jest na stronie.