Wystawa GAME WORLDS

Serdecznie zapraszamy na wystawę GAME WORLDS, która skupia się wokół twórców wirtualnych światów i gier wideo.

34. Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier w Łodzi będzie towarzyszyć wystawa GAME WORLDS w ramach akcji GAMETOBER w Galerii ASP Piotrkowska 68, której partnerem jest Politechnika Łódzka, a głównym organizatorem ASP Łódź.

Game Worlds – to kolejna edycja wystawy poświęconej twórcom i twórczyniom wirtualnych światów i gier wideo - w tegorocznej edycji w poszukiwaniu słowiańskich korzeni zaprezentowany zostanie świat i proces twórczy z gry GORD studia Covenant.dev oraz prace studentów, absolwentów polskich uczelni artystycznych i technicznych w zakresie gier i projektowania przestrzeni wirtualnej, odnoszące się do dziedzictwa kulturowego nie tylko Słowian.

Wernisaż 4.10.2023 o godzinie 18:00. Kuratorami wydarzenia są dr hab. inż. Rafał Szrajber i Małgorzata Zawada.

Gościem specjalnym wernisażu będzie Stan Just, reżyser gry Gord, CEO firmy Covenant.dev S.A.

Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginały stronic kroniki do gry GORD oraz Dzienniki Deweloperskie prezentujące proces produkcji gry Gord. To niespotykana możliwość poszerzenia wiedzy i podpatrzenia jak twórcy budują wiarygodny i bogaty w opowieści oraz odniesienia kulturowe świat i opowiadają jego historię za pomocą gry wideo.

Kronika gry GORD