Gra Studentów Wydziału FTIMS dostępna na platformie Steam

Gra Electricity stworzona przez Studentów Wydziału FTIMS już jest dostępna na platformie Steam i można dodawać ją do listy życzeń!

Blisko rok temu w ramach jednego z przedmiotów fakultatywnych - Projekt Power - na kierunku Informatyka stosowana, grupa studentów działająca obecnie w kolektywie DVD Unicorns miała zaprojektować i stworzyć grę komputerową. Projekt rozwijał się i wygrał kilka nagród, m.in. Best Game Design podczas tegorocznej edycji Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych czy Best Gameplay podczas tegorocznego Game Access Conference w Brnie.

Pomysłem Studentów Wydziału FTIMS jest kooperacyjna gra logiczna dla dwóch osób, która nosi nazwę Colectricity. Polega na podróżowaniu przez wnętrze komputera i rozwiązywaniu zagadek opartych na zarządzaniu energią. Bazą rozgrywki jest asymetria pomiędzy postaciami. Jedna z nich pobiera energię z otoczenia, podczas gdy druga oddaje ją z powrotem. Im więcej energii posiada postać, tym staje się większa, co może uniemożliwić jej przechodzenie przez niektóre z wąskich korytarzy. W grze najważniejsza jest współpraca, gdyż żadna z zagadek nie może zostać rozwiązana samodzielnie!

Kolektyw DVD Unicorns tworzą Studenci Wydziału FTIMS - Filip Izydorczyk, Mateusz Majchrzak, Filip Mazurek, Karolina Zaborowska, Jakub Berut, Jagoda Gradek i Mateusz Srebnik. W najbliższym czasie zespół z Colectricity będzie obecny na Poznań Game Arena, czyli największych w tej części Europy targach gier komputerowych i rozrywki multimedialnej oraz wezmą udział w przyszłorocznej edycji konferencji Digital Dragons.