Nauka dla społeczeństwa

Prace naukowe prowadzone w laboratoriach Wydziału FTIMS przyczyniają się do wprowadzania nowych technologii, wpływają na ochronę zdrowia i poprawę jakości życia. Dostarczamy również innowacyjnych teorii, narzędzi i gotowych rozwiązań dla cyfrowej rekonstrukcji i obrazowania dziedzictwa kulturowego.
Treść (rozbudowana)
Ekran komputera
Nowatorski system odczytywania kolorów przy pomocy dźwięków. Oparty on jest o sensor ruchu i algorytm mapowania obrazów na dźwięk.
0
Ekran telefonu
Projekt umożliwiający badanie reakcji widza, jego emocji w czasie projekcji filmowej, a także poprawę jakości obrazu w produkcjach 3D.
0
laboratorium fizycze
Badania kryształów biogenicznych powstających w układzie moczowym człowieka umożliwia poznanie substancji hamujących powstawanie i wzrost kamieni nerkowych.
0
Zespół dra hab. Piotra Napieralskiego
Zespół naukowców z Instytutu Informatyki nagrodzony w konkursie JM Rektora PŁ na najlepiej opracowany opis wpływu na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki
0
Pierwszy w Polsce laser VCSEL
Naukowcy z Instytutu Fizyki Wydziału FTIMS PŁ wspólnie z badaczami z Politechniki Warszawskiej i firmą VIGO opracowali prototyp lasera z pionową wnęką rezonansową - VCSEL. Jest to najmniejsze źródło światła laserowego.
0

Strona dziala - zabbix