7. edycja Operacji: Mikołajki

Wydziałowa Rada Samorządu Wydziału FTIMS organizuje kolejną edycję Operacji: Mikołajki!

Podczas 7. edycji działalności Operacja: Mikołajki poprawiła jakoś życia i podarowała świąteczną radość wielu rodzinom. W zeszłym roku Wydziałowa Rada Samorządu Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej zebrała ponad 5.000 zł dzięki którym Pani Alicja wraz z córką Kasią otrzymały m.in. pralkę, środki czystości czy przybory szkolne.

Tym razem wsparcie organizowane jest dla rodziny Pana Kamila (61 l.), który z powodu choroby kręgosłupa i utraty pracy znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. Wraz z żoną Panią Marią (52 l.), synem Jackiem (14 l.) i pupilami domowymi zamieszkują lokal bez centralnego ogrzewania. Jacek do tej pory nie posiadał laptopa, a lekcje odrabiał na telefonie lub w bibliotece. Dodatkowo Pani Maria również ma problemy zdrowotne - choruje na depresję.

Pomimo skromnych warunków bytowych, rodzina dzielnie radzi sobie z trudnościami losu. Pan Kamil w wolnej chwili lubi grać na gitarze, a wraz z synem uprawiać sport w przydomowej siłowni. Pani Maria pasjonuje się pielęgnacją roślin, zaś Jacek, zainteresowany gotowaniem, chciałby dostać się do technikum gastronomicznego i często przygotowuje coś pysznego dla domowników. Siłę rodziny stanowi wzajemna miłość oraz wdzięczność za każdy dzień.

Aby pomóc rodzinie, podczas standów w dniach 4-8 grudnia w budynku B9 (Lodex) zbierane będą:

• Żywność trwała
  • Środki czystości
  • Przybory szkolne
  • Artykuły higieniczne

Dodatkowo prowadzona jest zbiórka pieniędzy, które pomogą w pokryciu głównych potrzeb rodziny, takich jak: artykuły codziennego użytku, odzież i obuwie, wydatki związane z nauką Jacka - głównie laptop - oraz wyposażenie mieszkania.

Na zakończenie tej wyjątkowej akcji, 8 grudnia odbędzie się finał Operacji: Mikołajki!
W trakcie tego dnia czekać będą na Was liczne atrakcje - konkursy, gadżety, gry i zabawy, świąteczna atmosfera na Wydziale, koncert Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej i inne, które na razie pozostają niespodzianką!

Wzięcie udziału w  Operacji: Mikołajki to okazja, aby razem wpłynąć na poprawę życia tej potrzebującej rodziny i sprawić, że nadchodzące Święta będą dla nich pełne radości i nadziei.