Akademicka Łódź Matematyczna

Polskie Towarzystwo Matematyczne we współpracy z Instytutem Matematyki Politechniki Łódzkiej oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego z finansowym wsparciem Centrum OPUS i Urzędu Miasta Łodzi, organizuje cykl spotkań z matematyką pod nazwą Akademicka Łódź Matematyczna.

Celem projektu jest zachęcenie uczniów z regionu łódzkiego do studiowania matematyki właśnie w Łodzi, przekonanie ich o uniwersalności takiego wykształcenia oraz przedstawienie perspektyw zawodowych po ukończeniu studiów matematycznych.

Składają się na niego:

• Poznaj piękno matematyki... i studiuj ją w Łodzi! - wykłady, prezentacje i spotkania w szkołach ponadpodstawowych województwa łódzkiego od maja do listopada 2022 roku.
  • Całodniowe spotkanie Matematyka po Łódzku z uczniami w murach obu uczelni 21 października 2022 (pobierz plakat)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obu typach wydarzeń!

Koordynatorem projektu ze strony Instytutu Matematyki jest dr hab. Filip Strobin, wiceprezes Zarządu Oddziału Łódzkiego PTM
(kontakt: filip.strobin@p.lodz.pl)