Doktor Krzysztof Guzek złotym medalistą Poster Stellars 2023

Data dodania
Kategorie

Z wielką radością informujemy o sukcesie dra inż. Krzysztofa Guzka, który zdobył złoty medal w międzynarodowym konkursie plakatowym Poster Stellars 2023 w Stanach Zjednoczonych!

Image

Dr Krzysztof Guzek zdobył złoty medal w międzynarodowym konkursie plakatowym Poster Stellars 2023 – 3rd Intercontinental Poster Competition United States 2023, w kategorii Typographic – Professional, za plakat zaprojektowany do swojej autorskiej wystawy „Krzysztof Guzek. Plakat”, mającej miejsce w Galerii BWA Sieradz w dniach 10–31.03.2023.

Na konkurs nadesłano 540 plakatów z 34 krajów. Laureatów wyłoniło międzynarodowe Jury w składzie:

Mohammad Sina Afshar (Iran), Christopher Han (Korea Południowa), Chang Fang-Pang (Taiwan), Li Xu (Chiny), Carlos González Manjarrez (Meksyk), Irwan Harnoko (Indonesia), Zbigniew Latała (Polska), Aylin Güngör (Turcja), Aram Huerta (Meksyk), Neda Abbasali Zadeh (Iran), Lyuba Tomova (Bułgaria), Agnieszka Ziemiszewska (Polska), Martin Liu (Chiny/Belgia), Arafat al Naim (Zjednoczone Emiraty Arabskie / Jordania), Anibal Villa Alvarez (Meksyk), Peter Bankov (Czechy), Julia Chiu (Japonia).

Więcej informacji na stronie: https://www.posterstellars.com

Doktor inżynier Krzysztof Guzek jest grafikiem i nauczycielem akademicki, urodzonym w 1984 roku w Łodzi. Studiował grafikę komputerową i multimedia na Politechnice Łódzkiej oraz projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendysta programu Erasmus w Aalborg University w Kopenhadze. W 2014 roku uzyskał z wyróżnieniem stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka na Politechnice Łódzkiej, a w 2020 roku otrzymał z wyróżnieniem stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2022 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Nowych Mediów i Kompozycji Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu Cyfrowego oraz Pracownię Kreatywnego Kodowania. Pracuje również na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Komputerowej i Multimediów Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej. Zajmuje się projektowaniem graficznym, animacją i grafiką generatywną. Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (m. in. w Finlandii, Chinach, Peru, Hiszpanii, Boliwii, Tajwanie, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Cyprze, USA). Laureat wyróżnienia jury Taiwan International Graphic Design Award 2021 w kategorii plakat; finalista Peru Design Biennale 2021 w kategorii identyfikacja wizualna; finalista międzynarodowego konkursu Posterists in the World w Peru w kategorii plakat typograficzny w 2019 r.; laureat Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2022 r.; laureat nagrody Polskiej Akademii Nauk dla młodych naukowców w kategorii nauki artystyczne w 2021 r.; laureat honorowego wyróżnienia statuetką „Eureka Łódzkie” w kategorii sztuka w 2021 roku, przyznawanego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne.

Image
Image

Strona dziala - zabbix