Grant dla doktorantki Wydziału FTIMS

Doktorantka Instytutu Matematyki - Aleksandra Świątczak otrzymała grant z programu NAWA STER, który zostanie przeznaczony na trzymiesięczną mobilność na Uniwersytecie w Debreczynie na Węgrzech.

Uniwersytet w Debreczynie jest najstarszą nieprzerwanie działającą instytucją szkolnictwa wyższego na Węgrzech od czasu jej powstania w 1538 roku. Obecnie w placówce kształci się około 30.000 studentów, w tym 6.000 zagranicznych. Wśród jej pracowników jest wielu badaczy z teorii równań i nierówności funkcyjnych, a część z nich prowadzi wspólne badania z matematykami Politechniki Łódzkiej.

Mgr Aleksandra Świątczak będzie współpracować z prof. Eszter Novák-Gselmann, uznaną specjalistką w tematyce derywacji i entropii.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych doktorantów!