Jubileusz prof. dra hab. Wojciecha Kryszewskiego

Data dodania
Kategorie

W dniach 17-21 czerwca odbyło się IX Sympozium Analizy Nieliniowej, podczas którego uhonorowano naukowca z Wydziału FTIMS!

Image

 20 czerwca, podczas VIII Sympozjum Analizy Nieliniowej, odbywającego się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i organizowanego przez Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera, miała miejsce specjalna sesja poświęcona prof. Wojciechowi Kryszewskiemu, z okazji jego 65. urodzin.

Prof. dr hab. Wojciech Kryszewski przez 26 lat (do 2018r.) pracował na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, przez 6 lat kierował Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera i wciąż aktywnie działa na jego rzecz, będąc Przewodniczącym Rady Naukowej, a także Redaktorem Zarządzającym czasopisma Topological Methods in Nonlinear Analysis wydawanego przez Centrum. Obecnie jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Matematyki Politechniki Łódzkiej. W sesji poświęconej profesorowi Kryszewskiemu, poza jego własnym wykładem, można było wysłuchać wykładu prof. Andrzeja Szulkina (Univ. Stockholm), prof. Aleksandra Ćwiszewskiego (UMK) i prof. Jarosława Mederskiego (IM PAN).

Image

Strona dziala - zabbix