Kolejna edycja konkursu ZTGK za nami

Zakończył się 14. finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Młodzi twórcy mieli okazję zaprezentować prace, które powstały w ramach następujących ścieżek tematycznych: Game Design, Game Development, Mobile Games, Virtual Environment oraz Show Your Project.

Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych to czas, kiedy Łódź i Politechnika Łódzka stają się polską stolicą GameDevu. W dniach 23-24 czerwca odbył się finał 14. edycji wydarzenia, podczas którego młodzi autorzy mieli okazję pochwalić się swoimi projektami, wymienić doświadczeniami, a także poznać opinie pracodawców.

-Spotkałem już dziś bardzo dużo ciekawych projektów. W związku z tym, że jestem programistą najbardziej zwracam uwagę na ścieżkę Game Development. Podoba mi się wiele powstałych tam gier, młodzi ludzie świetnie poradzili sobie z wyzwaniami technicznymi - mówił Krzysztof Szczech z firmy Teyon.

Twórcy szukali inspiracji w różnorodnych dziedzinach życia. Ich projekty zawierały fikcyjne stworzenia, baśniowe krainy, przedstawicieli różnorodnych profesji czy elementy wymagające logicznego myślenia na najwyższym poziomie.

-Nasz projekt służy do wspierania ludzi po udarach. Składa się z dwóch części – pierwsza z nich pozwala na dokonywania drobnych ćwiczeń fizycznych. Druga jest przeznaczona dla osób zmagających się z całkowitym brakiem zdolności ruchowej. Za pomocą czepków EEG zostaną sczytywane sygnały z ich mózgów i będą wykonywali te same ćwiczenia co uczestnicy części pierwszej, tylko za pomocą myśli. Gra będzie mogła przyspieszyć ich rehabilitację. Realizuję ten projekt w ramach moich studiów magisterskich – mówił Przemysła Gońda, student kierunku Informatyka Stosowana na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Organizatorem konkursu jest Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

W roli Sponsorów i Jurorów zawitali do nas przedstawiciele firm: CD Projekt, Infinity Ward, 11bit studios, Creepy Jar, metapro.one, HTC Vive, Teyon, Techland, SuperHot, Render Cube, Afterburn, People Can Fly, Big Cheese Studio, Q-Loc, Something Random, Wasteland Interactive, Cleversan Games.

Listy laureatów i wyróżnionych można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy w przyszłym roku na ZTGK 2023!