Matematycy nagrodzeni

We wtorek (21 czerwca br.) JM Rektor, prof. Krzysztof Jóźwik, wręczył Nagrody Politechniki Łódzkiej im. prof. Urszuli Ledzewicz za najlepszą pracę doktorską z zastosowań matematyki. Uroczystość odbyła się w Rektoracie Politechniki Łódzkiej o godz. 13:00.

Na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej odbyło się uroczyste seminarium, którego zwieńczeniem było wręczenie (po raz pierwszy) dyplomów przyznanych laureatom nagrody ufundowanej przez Urszulę Ledzewicz – prof. dr hab. nauk matematycznych w Polsce i Distinguished Research Professor w Southern Illinois University w USA. W tym roku miała miejsce już IV edycja konkursu, który organizowany jest pod patronatem honorowym JM Rektora PŁ oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Po rozpoczęciu spotkania o godz. 10:00 przez prodziekana ds. kształcenia wydziału FTIMS, prof. Marka Galewskiego, mieliśmy okazję wysłuchać referatów nagrodzonych naukowców – dra Adama Gregosiewicza (Politechnika Lubelska), dr Anny Szczepanek (Uniwersytet Jagielloński), dr Anity Zgorzelskiej (Politechnika Gdańska), dra Piotra Knosalli (Uniwersytet Opolski). Seminarium poprowadził prof. Bogdan Przeradzki. Po zakończonych obradach przenieśliśmy się do Rektoratu PŁ.

Pierwszy raz mam okazję i zaszczyt wręczyć dyplomy dla tych, którzy zastosowali matematykę tam, gdzie trzeba i z odpowiednim efektem. Na tej uczelni są różne nagrody i w różnych obszarach, jednak często zapomina się o królowej nauk. To niezwykła radość i przyjemność, że również matematycy mogą zostać u nas nagrodzeni. Bardzo serdecznie dziękuję za taką możliwość. – mówił prof. Krzysztof Jóźwik.

Podczas uroczystego wręczenia obecni byli także członkowie komisji przyznawanej nagrody. Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za obecność.