Społeczność Wydziału FTIMS na Boat in the Jam

Boat in the Jam to maraton tworzenia gier zorganizowany przez Fundację Digital Night we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Wydarzenie odbyło się w ostatni weekend listopada i przyniosło wielki tryumf Wydziałowi Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

W dniach 25-27 listopada 58 uczestników przygotowywało gry interpretujące temat „Potęga czwórki”. Stworzyli 14 zespołów i w aż 12 z nich znaleźli się studenci lub absolwenci Wydziału FTIMS. Większość z nich pozostaje związana z Digital Night Studio Sekcją Twórców Gier Koła Informatycznego Niepokoju – KINa.

Wydarzenie zwieńczyła prezentacja projektów i ogłoszenie wyników konkursu. Jury złożone z przedstawicieli branży gier wyłoniło zespoły zajmujące 3 miejsca na podium. Zostały przyznane także trzy nagrody specjalne oraz nagroda uczestników. Każde trofeum powędrowało do przynajmniej jednego (obecnego lub dawnego) studenta naszego Wydziału.

I miejsce i Nagroda specjalna od Cowork by memos: Pewnego razu w HollyŁódź - Jedna jaskółka wiosny nie czyni (ze studentami Wydziału FTIMS Jagodą Gradek, Filipem Izydorczykiem, Mateuszem Majchrzakiem, Andrzejem Miszczakiem, Jakubem Guzkiem)

II miejsce: Drunken Dwarves - Bloom: Mathernal (z Mateuszem Zawiszą, Bartoszem Krukowskim, Kacprem Mierzejewskim z naszego Wydziału)

III miejsce: Misie kolorowe – ZĄBiaki (ze studentami Wydziału FTIMS: Magdaleną Jóźwiak, Dawidem Pawełoszkiem i Ignacym Olesińskim)

Nagroda specjalna od Urzędu Miasta Łodzi: Team RHX - Symfonia Czterech (z Agatą Świetlik i Miłoszem Biesiadowskim z Wydziału FTIMS)

Nagroda specjalna od Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych: Armez Games - Fun for Four Fireworks (ze studentami naszego Wydziału: Miłoszem Kawczyńskim i Julią Pietrzykowską)

Nagroda uczestników: Poważne Wyrobnictwo Gier x Marshmallows – Unicorp (z Michałem Potakowskim z Wydziału FTIMS)

Reprezentacja naszego Wydziału była obecna również wśród jurorów i mentorów. W wydarzenie zaangażowało się dwóch wykładowców z Instytutu Informatyki – dr hab. inż. Rafał Szrajber, prof. PŁ oraz dr inż. Radosław Bednarski. Z każdego goszczącego studia – Something Random, Teyon, Cleversan Games i Afterburn przynajmniej jeden juror jest naszym absolwentem.

Organizatorem wydarzenia - Fundacja Digital Night - została założona przez absolwentki Wydziału FTIMS – Natalię Wylezińską i Hannę Paluszkiewicz, jako przedłużenie i rozwinięcie ich działalności w Digital Night Studio po zakończeniu studiów. Głównym celem fundacji jest wspieranie początkujących twórców gier.

Wśród partnerów Boat in the Jam znalazła się m.in. Politechnika Łódzka czy konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych