Spotkanie z Matematyką Stosowaną

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu Spotkania z Matematyką Stosowaną!

Spotkania z Matematyką Stosowaną ukazują możliwości kariery, jakie niesie za sobą ukończenie kierunku studiów realizowanych przez Instytut Matematyki Wydziału FTIMS. Wydarzenia odbywają się za pośrednictwem MS Teams w każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 18:00. Podczas spotkań organizowany jest konkurs matematyczny. Trzy pierwsze osoby, które prześlą poprawne rozwiązane zadanie otrzymują nagrody. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i nauczycieli.

Najbliższe spotkanie z cyklu odbędzie się 14 listopada o godzinie 18:00. Wykład "20 pudełek, permutacja i cykle" wygłosi dr hab. Włodzimierz Fechner, prof. uczelni. Zostanie omówiona pewna gra, w której uczestnicy będący jedną drużyną starają się rozwiązać pewną zagadkę. Następnie spróbujemy omówić możliwe lepsze i gorsze strategie, które można przyjąć. Pojawią się narzędzia matematyczne, takie jak permutacje i cykle. Spotkanie zakończymy podaniem matematycznego opisu gry, spróbujemy znaleźć optymalną strategię oraz oszacujemy prawdopodobieństwo wygranej.

Gościem specjalnym będzie Jakub Bujnowicz, specjalista w zespole walidacji modeli ryzyka kredytowego z z Commerzbank.

Link do spotkania