Studenci z nagrodą Best Gameplay w międzynarodowym konkursie

Gra "Bzzz! - Together in Power" zwyciężyła w kategorii Best Gameplay konkursu Indie Showcase na międzynarodowej konferencji Game Access Conference, która odbyła się w miniony weekend (27-28.05.2022) w Brnie (Czechy). Zespół DVD Unicorns – studenci informatyki stosowanej na Wydziale FTIMS Politechniki Łódzkiej – rywalizowali z projektami gier stworzonych w dużej mierze przez małe i średnie firmy z branży gier wideo.

Projekt młodych twórców gier budził zainteresowanie jurorów i odwiedzających jakością wykonania oraz doskonałą prezentacją. Jednak kluczowa na drodze do zwycięstwa była świetna zabawa podczas gry w "Bzzz! - Together in Power". Niejednokrotnie osoby grające wracały do stoiska studentów ze swoimi znajomymi, by zagrać ponownie.

- Branża gier wideo jest o tyle ciekawa, że często liczy się dobry pomysł, a nie koniecznie większy budżet. Dzięki temu nawet projekty studenckie takie jak nasz mają szanse rywalizować z komercyjnymi grami. - mówi Filip Izydorczyk, grafik 3D w zespole DVD Unicorns. - W naszym zespole każdy wnosi trochę inne kompetencje. Dzięki połączeniu różnych umiejętności, doświadczeń i pomysłów mogliśmy stworzyć grę, przy której bawili się świetnie nawet najmłodsi gracze. - dodaje Mateusz Majchrzak, w zespole odpowiedzialny za projektowanie poziomów. - Uczelnia to nie tylko miejsce do nauki ale również poznania kreatywnych osób i wspólnej realizacji projektów, które mogą być początkiem kariery zawodowej. - podsumowuje.

To już kolejna nagroda dla zespołu DVD Unicorns. Ich poprzednie projekty wygrywały między innymi na ogólnopolskim konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych.

- Mogłoby się wydawać, że jednorożce nie istnieją, jednak zespół DVD Unicorns udowadnia, że nie tylko istnieją, ale także wygrywają międzynarodowe konkursy - dodaje dr inż. Jarosław Andrzejczak, adiunkt w Instytucie Informatyki PŁ.

Zespół DVD Unicorns tworzą: Bartosz Durys, Jagoda Gradek, Filip Izydorczyk, Mateusz Majchrzak, Filip Mazurek, Mateusz Srebnik i Karolina Zaborowska.