Sukces naszych studentów w konkursie Data Science

Data dodania
Kategorie

Studenci VI semestru kierunku Informatyka stosowana ze specjalności Inżynieria baz danych zajęli drugie miejsce w konkursie Data Science "Pump It Up: Data Mining the Water Table".

Image

Zespół w składzie Hubert Kłosowski, Paweł Saturczak, Andrzej Szlaski, Wojciech Tomicki i Miłosz Wojtaszczyk w ramach realizacji "Modułu sumatywnego" wziął udział w konkursie Data Science. Temat dotyczył problemu dostępu do wody pitnej w krajach afrykańskich, a zadanie polegało na poprawnym rozpoznaniu stanu technicznego pomp wodnych zlokalizowanych w Tanzanii.

Nasi zdolni studenci wywalczyli 2. miejsce spośród 6822 drużyn biorących udział w konkursie (stan na 3 lipca 2024 roku). Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, ponieważ w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie wymieniali się oni miejscami z obecnymi liderami, którzy reprezentują Petersburski Uniwersytet Państwowy. Warto podkreślić, że do maja bieżącego roku najlepszy rezultat datowany był na sierpień 2021 roku, a więc od niemal trzech lat żaden z zespołów na świecie nie potrafił uzyskać wyniku, który osiągnęli nasi studenci. I choć obecnymi liderami pozostaje drużyna z Sankt Petersburga, to nie mamy wątpliwości, że to zespół z Wydziału FTIMS zmotywował rywali do jeszcze większego wysiłku, co pozwoliło im odzyskać 1. miejsce.

Zachęcamy do zapoznania się z plakatem dokumentującym ten sukces, który znajduje się na III piętrze w budynku B9 (Lodex). Ranking najlepszych rozwiązań można znaleźć na platformie DrivenData.com. Konkurs pozostaje otwarty, więc każdy może spróbować swoich sił!

Jesteśmy dumni z naszych studentów, których projekty Data Science trafiają na arenę międzynarodową oraz z naszych wykładowców, którzy swoją wiedzą i zaangażowaniem sprawiają, że takie sukcesy są możliwe! Ogromne gratulacje!

Strona dziala - zabbix