Sukces Studenta Wydziału FTIMS

Pan Mateusz Szwugier, student Matematyki stosowanej zdobył trzecie miejsce w Monts du Lyonnais Open 2023!

W dniach 22-23 kwietnia odbyły się zawody speedcubingowe (szybkiego układania kostek na czas) Monts du Lyonnais Open 2023, w miasteczku Villechenève pod Lyonem. Brał w nich udział Mateusz Szwugier - student II studiów II stopnia na kierunku Matematyka stosowana.

Mateusz zajął 3. miejsce w konkurencji Pyraminx ze średnią 2.86 - do pierwszego miejsca Mistrza Francji zabrakło mu 0.36 setnych, a do drugiego 0.31.

Warto wspomnieć, że do finału Pyraminxa Mateusz wszedł z pierwszego miejsca ze średnią 2.64. Ponadto Mateusz poprawił swoją najlepszą średnią w układaniu kostki 3x3 jedną ręką - z 27.71 na 26.45 oraz w konkurencji clock symbolicznie poprawił pojedyncze najlepsze ułożenie Clocka - z 5.57 na 5.55.