Sukcesy Wydziału FTIMS w ramach Konkursu Engineer 4 Science 2022

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej został wyróżniony podczas Konkursu Engineer 4 Science 2022!

Engineer 4 Science to efekt kooperacji Polskiej Sekcji IEE, Gov Tech Polska, a także 4 Science Institute Sp. z o. o., działających w celu umocnienia współpracy środowiska akademickiego i przedsiębiorstw, wspierania edukacji wyższej oraz promowania najlepszych absolwentów uczelni technicznych. W ramach konkursu jury złożone z przedstawicieli firmy Intel, IEE i szkół wyższych wyłoniło najbardziej wartościowe Prace Dyplomowe zrealizowane na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

Zwycięska praca „Application supporting the epilepsy diagnosis based on EEG data analysis using machine learning methods” autorstwa inż. Karoliny Maciejewskiej została zrealizowana pod opieką dr hab. inż. Agnieszki Wosiak, prof. PŁ. Wyróżnione zostały także „Book recommendation application based on user profile” autorstwa inż. Agnieszki Pekasiewicz, również stworzona pod kierunkiem dr hab. inż. Agnieszki Wosiak, prof. PŁ oraz „Application of deep learning methods for image synthesis” inż. Tomasza Witczaka, zrealizowana u dra hab. inż. Adama Wojciechowskiego, prof. PŁ.

Organizatorzy docenili także pracę Koordynatora Konkursu – dr inż. Katarzyny Żykwińskiej-Rouby, a także wkład merytoryczny i zaangażowanie w prace komisji ze strony dr hab. inż. Agnieszki Wosiak, prof. PŁ oraz dra hab. inż. Piotra Napieralskiego. Cieszymy się, że twórcy wydarzenia docenili działalność naukowo dydaktyczną Pracowników Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej w rozwój polskiego potencjału naukowo-badawczego. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w październiku 2022.