Wydział FTIMS partnerem 8. Łódzkiego Game Jamu

50 młodych twórców, 48 godzin pracy - 8. Łódzki Game Jam już w najbliższy weekend!

W dniach 26-28 stycznia 2024 r. odbędzie się Łódzki Game Jam 8 - dwudniowy maraton tworzenia gier komputerowych. Inicjatorem wydarzenia jest Fundacja Digital Night założona przez absolwentki Wydziału FTIMS - Natalię Wylezińską i Hannę Paluszkiewicz.

Łódzki Game Jam 8 to oficjalna łódzka stacja międzynarodowego wydarzenia Global Game Jam, podczas którego uczestnicy z całego świata tworzą gry na ten sam, nieznany im wcześniej temat. W ostatni weekend stycznia przez  48 godzin, 50 młodych twórców gier oderwie się od rzeczywistości i całkowicie skupi na realizacji własnych projektów. Ich zadaniem będzie stworzenie grywalnego prototypu w bardzo ograniczonym czasie. Gatunek, forma i zastosowane technologie są dowolne, jednak gra będzie musiała nawiązywać do zadanego przez organizatorów Global Game Jamu tematu. Programiści, graficy, muzycy i projektanci nie będą zdani na samych siebie. Podczas wydarzenia będą mieli do dyspozycji grupę mentorów z czołowych studiów z branży gier, gotowych wesprzeć radą oraz pomocą merytoryczną. Całość zakończy się prezentacją gier oraz podsumowaniem konkursu, w którym jury złożone z profesjonalnych twórców, groznawców i wykładowców akademickich wyłoni zwycięzców i nada tytuł najlepszej gry.

Wydarzenie odbędzie się w Akademickim Centrum Designu ASP w Łodzi, które podobnie jak Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi jest jego współorganizatorem.

Partnerzy wydarzenia: Politechnika Łódzka, Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, Big Cheese Studio, Something Random, Wydawnictwo Open Beta, Teyon, Cleversan Games, Gamebook.pl, GOG.com i WorkPlays. Wsparcie technologiczne zapewnia Centrum Technologii Informatycznych