Wysokie pozycje kierunków Wydziału FTIMS w rankingu Perspektyw

29 czerwca ukazał się kolejny ranking szkół wyższych, a także rankingi kierunków studiów stworzone przez portal Perspektywy. Po raz kolejny kierunki Wydziału FTIMS uplasowały się na wysokich pozycjach.

Ocenie podlegały takie kryteria jak prestiż - ocena przez kadrę akademicką, absolwenci na rynku pracy - ekonomiczne losy absolwentów, potencjał akademicki - kategoria naukowa, potencjał dydaktyczny - akredytacje i jakość przyjętych na studiach, potencjał naukowy - publikacje, cytowalność, FWCI (Field - Weighted - View - Impact), TOP 10 (Publication in Top 10 Journal Percentiles), umiędzynarodowienie - publikacje we współpracy zagranicznej i studenci zagraniczni.

Kierunki naszego Wydziału zajęły następujące pozycje:

Fizyka techniczna - 6. miejsce w Polsce

Informatyka stosowana - 6. miejsce w Polsce

Matematyka stosowana - 7. miejsce w Polsce

Politechnika Łódzka zajęła 5. miejsce wśród uczelni technicznych w całej Polsce!