Wystawa dra hab. sztuki inż. Rafała Szrajbera na 33. MFKIG

Data dodania 21/09/2022 - 15:04
Kategorie

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Gier i Komiksów zostanie zaprezentowana wystawa PHOTOmodeBOOK autorstwa dra hab. sztuki inż. Rafała Szrajbera.

Image

Fenomen in-game photography był impulsem do podjęcia się i realizacji artystyczno-technologicznego projektu PHOTOmodeBOOK prezentującego nie tylko współcześnie definiowaną twórczość nowych mediów, ale także, a może przede wszystkim, gry wideo jako dzieło sztuki, które staje się obszarem kreatywnym dla swoich odbiorców. Gra wideo posiada niebywały rekurencyjny charakter twórczy, będący dziełem i przestrzenią kreacji nowych dzieł zarazem. Projekt jest więc także hołdem i podziękowaniem dla wszystkich deweloperów, którzy udostępnili swoje światy poza rozgrywką i pozwolili graczom nie tylko przeżywać w nich przygody, ale kreować własną twórczość, wrażliwość i ciekawość. Takie działania pozwalają na rozwój kolejnych obszarów sztuki cyfrowej, a z uwagi na charakter medium gier wideo, ich ciągły rozwój.

Wystawa zaprezentuje fotografie wykonane przez dra hab. sztuki inż. Rafała Szrajbera, powstałe w światach wybranych gier wideo, odnosząc się do kunsztu kreacji świata i jego mieszkańców przez pryzmat przygody jaka towarzyszy obcowaniu z grą. Na wystawie zostanie zaprezentowane cyfrowo ponad sto nowych uchwyconych chwil z podróży przez pełne emocji przygody towarzyszące rozgrywce w The Last of Us Part I i The Last of Us Part II oraz wybrane prace w formie odbitek. Zdjęcia z wcześniej prezentowanych gier uzupełnią wystawę ukazując spektrum gier, które stały się przestrzenią fotograficznej kreacji.

Mecenasem projektu jest Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. 

Strona dziala - zabbix