Zasmakuj studiowania w Łodzi na Wydziale FTIMS

Kolejni uczniowie ze szkół średnich wzięli udział w zajęciach na Wydziale FTIMS.

13 października Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej odwiedzili uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie oraz z Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Maturzyści mogli dowiedzieć się dlaczego gamedev rodzi się w Łodzi i jak wyglądają studia na kierunku Informatyka stosowana, a także wzięli udział w warsztatach poświęconych wirtualnej rzeczywistości czy skanowaniu 3D wraz ze wstępem do systemów śledzenia ruchu. Zajęcia poprowadzili pracownicy Instytutu Informatyki - dr inż. Radosław Bednarski, dr hab. inż. Piotr Napieralski, prof. uczelni oraz dr inż. Dominik Szajerman.

Cieszymy się, że kolejni uczniowie mogli Zasmakować studiowania w Łodzi dzięki Młodzi w Łodzi i zobaczyć jak wyglądają zajęcia na naszym Wydziale. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć dla szkół średnich