Sukcesy naszych studentów w Hackathonie

Studenci kierunku Information Technology prowadzonego przez Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej oraz Centrum Kształcenia Międzynarodowego zajęli pierwsze miejsce, a studenci kierunku Informatyka stosowana i Matematyka stosowana współtworzyli drużynę, która uplasowała się na trzeciej pozycji hackathonu H< a >ck na zdrowie.

28 maja odbył się wielki finał hackathonu H<a>ck na zdrowie - sprintu szkoleniowo-projektowego. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem mentorów z branży medycznej, technologicznej i start-up'owej. Udało im się stworzyć innowacyjne rozwiązania, które stanowiły odpowiedzi na wyzwania firm będących partnerami i sponsorami wydarzenia.

Pierwsze miejsce zdobył Zespół SwiftBoard, którego odpowiedzią na Wyzwanie Inwedo było stworzenie platformy onboardinowego (wirtualny asystent), która wykorzystuje czat GPT-3/4. Projekt stworzyli studenci kierunku Information Technology: Bartosz Nowacki, Stanisław Marciniak, Wojciech Mokwiński oraz Krzysztof Muszyński. Zwycięzcy otrzymali nagrodę w wysokości 10.000 zł.

Na trzecim miejscu znalazł się Zespół WeKnowIT, który przedstawił odpowiedź na Wyzwanie Knowit - rozwiązanie umożliwiające lekarzowi większe skupienie i poświęcenie czasu pacjentowi przy minimalizacji czasu jaki lekarz musi spędzić na wpisywaniu danych z przebiegu wizyty i zaleceń do systemu. Tę inicjatywę również współtworzyli przedstawiciele naszego Wydziału - Maria Wichrowska z Informatyki stosowanej oraz Dominik Kozłowski z Matematyki stosowanej. Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 4.000 zł.

W gronie mentorów hackathonu znalazł się nasz absolwent - Adam Trojańczyk z firmy Inwedo.