Brązowy medal MŚ w pływaniu lodowym dla studenta Wydziału FTIMS

Zakończyły się trzydniowe IV Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym w Głogowie, w których brązowy medal zdobył student matematyki stosowanej na naszym Wydziale, Tomasz Józefiak, powołany do reprezentacji kadry narodowej.

Tomasz Józefiak student PŁ z brązowym medalem MŚ w Pływaniu Lodowym, fot. arch. prywatne.

Pan Tomasz Józefiak zdobył brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym w kategorii wiekowej 18-24 lata. Reprezentuje PŁ na Akademickich Mistrzostwach Polski w różnych dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim i szachach.

Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym w Głogowie odbyły się w dniach 3-7 lutego 2022 roku, na 10 dystansach, od 1 km do 50 metrów. Temperatura wody w Odrze wynosiła 3 st. C. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z blisko 30 krajów.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!