Projekt Akademia_CYBER.MIL na PŁ

Data dodania
Kategorie

Politechnika Łódzka znalazła się w elitarnym gronie kształcącym przyszłych specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa IT i łączności, dzięki projektowi Akademia_CYBER.MIL, który jest realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Image

Celem projektu Akademia_CYBER.MIL jest nie tylko edukacja, ale również popularyzacja sił zbrojnych jako atrakcyjnego miejsca rozwoju kariery zawodowej dla ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa IT i łączności. Zajęcia dla studentów poprowadzą specjaliści z różnych komórek organizacyjnych resortu obrony narodowej, w tym z Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa.

Głównym elementem projektu będzie zrozumienie procesów zachodzących w systemach cyberbezpieczeństwa, a także identyfikacja potencjalnych zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Od listopada 2024 roku do lutego 2025 roku studenci uczestniczący w projekcie będą mieli dostęp do certyfikowanych kursów z zakresu cyberbezpieczeństwa na platformie e-learningowej. 3 marca 2025 roku odbędą się ogólnopolskie zawody Capture the Flag, które zakończą projekt. Wydarzenie to zaplanowano w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego.

Program będzie też popularyzował inicjatywy odbywające się pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” oraz „Legię Akademicką”.

Więcej informacji o Akademii_CYBER.MIL dostępnych jest w artykule w Życiu Uczelni.

Wszyscy studenci zyskują możliwość dołączenia do projektu i udziału w okresie listopad 2024 - luty 2025 w certyfikowanych kursach z zakresu cyberbezpieczeństwa na specjalnie przygotowanej przez ECSC platformie e-learningowej. Aby wziąć udział należy zapoznać się z Regulaminem i zgłosić chęć udziału do 21 października. 

Liczba miejsc w kursach nie jest ograniczona, jednak najlepsze cztery osoby, które zostaną zidentyfikowane podczas kursów utworzą Zespół reprezentujący Politechnikę Łódzką 3 marca 2025 w Turnieju ogólnopolskim zorganizowanym w siedzibie MON.

Strona informacyjna projektu

Strona dziala - zabbix