Zapraszamy na seminarium: Sztuczna Inteligencja w edukacji

Data dodania
Kategorie

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej zaprasza społeczność akademicką PŁ na seminarium "Sztuczna inteligencja w edukacji". Jest to okazja do dyskusji nad wpływem SI na nasze życie, a w szczególności na edukację na uczelniach.

Image

W Instytucie Informatyki PŁ badania nad Sztuczną Inteligencją (SI) są prowadzone od blisko 50 lat. Obecnie kształcenie studentów w zakresie sztucznej inteligencji ma miejsce na różnych kierunkach studiów w PŁ, ale zarówno pracownicy jak i studenci każdego kierunku mają dostęp do współczesnych narzędzi sztucznej inteligencji. Stąd pomysł na wspólne seminarium i warsztaty. Zastosowania współczesnych narzędzi Sztucznej Inteligencji w edukacji to tylko jedno z istotnych wyzwań przed którymi stoi nasza Alma Mater. Wybrane przykłady zostaną zaprezentowane podczas części warsztatowej.

- Właściwa edukacja pozwala nie tylko zdobyć odpowiednią wiedzę odnośnie tworzenia nowoczesnych modeli sztucznej inteligencji, ale przede wszystkim konstruktywnie korzystać z dobrodziejstw SI. Jej liczne wdrożenia jednoznacznie pokazują, że dzięki SI potrafimy zwiększać efektywność swojej pracy, korzystniej i szybciej rozwiązywać niektóre problemy oraz służyć społeczeństwu - wyjaśnia dr hab. inż. Adam Wojciechowski, prof. PŁ, Dziekan Wydziału FTIMS, zapraszając na pierwsze spotkanie.

Informatycy z Wydziału FTIMS planują cykl takich seminariów, będących okazją do dyskusji na temat roli sztucznej inteligencji w edukacji. To też dobra okazja do rozwiania naszych obaw towarzyszących korzystaniu z SI, wynikających głównie z nieznajomości zagadnienia.

- Wychodzimy z założenia, że technologia powinna być używana w sposób etyczny i odpowiedzialny, a narzędzia SI są dobrodziejstwem nauki i powinny wspierać społeczeństwo, a nie stanowić dla niego zagrożenie. Ważne jest zrozumienie otaczających nas technologii, prawidłowe i efektywne ich wykorzystanie oraz tworzenie takich rozwiązań, które wychodzą naprzeciw kolejnym wyzwaniom społeczno-gospodarczym - dodaje dziekan.

Politechnika Łódzka koordynuje takie działania poprzez Rektorski Zespół ds. rozwoju Sztucznej Inteligencji, któremu przewodniczy profesor Wojciechowski.

Seminarium odbędzie się 16 stycznia (wtorek) o godz. 14:15 na Wydziale FTIMS, budynek B9 (lodex), Al. Politechniki 8, aula F10.

Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Strona dziala - zabbix