"Łódzkie Eureka" 2021 dla wykładowcy Wydziału FTIMS!

Z radością informujemy, że dr inż. Krzysztof Guzek z Instytutu Informatyki został laureatem tegorocznej nagrody „Łódzkie Eureka". Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystości inauguracji jubileuszowego uroczystej gali otwierającej XXI Festiwal Nauki Techniki i Sztuki w dniu 9 maja 2022 r.

Wyróżnienie honorowe statuetką „ŁÓDZKIE EUREKA” przyznaje Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi za wybitne osiągnięcia naukowe, techniczne i artystyczne wyróżnione na forum międzynarodowymi lub krajowym. Celem wyróżnienia jest promocja twórców (lub zespołów) działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.

Dr Guzek prezentujący złota statuetke na tle niebieskim tle
Dr Krzysztof Guzek podczas ceremonii wręczenia statuetek Łódzkie Eureka

Dr inż. Krzysztof Guzek jest absolwentem i wykładowcą Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jego zainteresowania naukowe sytuują się na styku informatyki i sztuki. Zajmuje się projektowaniem plakatu, identyfikacji wizualnej, animacji i grafiki generatywnej.

Nagroda „Łódzkie Eureka” jest uhonorowaniem ostatnich osiągnięć dr. Guzka. Przypominamy tylko niektóre z nich:

- tytuł finalisty Peru Design Biennale (edycja 2021) w kategorii Identyfikacja wizualna za „Projekt generatywnej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej”,

- tytuł laureata nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego w XXII edycji konkursu na najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim (praca doktorska pt. „Projekt generatywnej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej”)

- wyróżnienie Jury w 10. edycji międzynarodowego konkursu Taiwan International Graphic Design Award (TIGDA) za projekt plakatu „Grafika”,

- plakat Krzysztofa Guzka został zaprezentowany na wystawie w Tung Fang Design University i włączony do kolekcji Shigeo Fukuda Design Museum.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Łodzi: https://uml.lodz.pl/edukacja/szkoly-wyzsze/lodz-akademicka/lodzkie-eureka/